top of page

BONA PARKE BAKIM VE TEMİZLİK SETİ

 

 

 

Temizlik Bezi (krem Bez)       : Bona Refresher (bakım) ürününün yüzeye sürülmesi için kullanılır.

 

Temizlik Bezi (mavi bez)       : Bona Cleaner (temizlik) ürününün yüzeye sürülmesi için kullanılır.

 

Temizlik Bezlerinin Kullanımı :

Bona temizlik bezleri yüzeyde bulunan kir, toz ve ıslakların temizliğinde alışılmış temizlik ürünlerinde yaşanan kaba tozların etrafa yayılmasının aksine microfiber içeriğinden dolayı tozlar bezin içinde hapsolarak etrafa yayılmasını önlemekte, kullanım rahatlığıyla da zaman kazandırmaktadır.

 

Aynı rahatlığı kullandığınız Bona temizlik bezlerinin temizliğinde de yaşayacaksınız, duru su ile yıkanması yeterlidir. Yaklaşık 300 kez kullanabilirsiniz.

 

Bona Care (temizlik malzemesi) kullanım talimatı :

 

Ahşap ve mantar yer döşemelerinin temizliğinde kullanılır. Bona Care temizleyici, özellikle düz, mumlanmış ve her türlü cilalı yerlerin temizliği için üretilmiştir. Kullanıma hazırdır, inceltmeye gerek yoktur, haftada 1 kere cilalı zemin üzerine özel sprey yöntemiyle uygulama yaparak ahşap yüzeylerde gerekli temizliği yapılmasını sağlar.

 

 1. Yüzeyde birikmiş kaba toz elektrik süpürgesi veya el süpürgesi ile arındırılmalıdır.

 2. Temizlik malzemesi ya 2 m2’lik bir alana püskürtülerek ya da doğrudan temizlik bezine dökülür. Bezi rahat kullanabilmek için hafif nemlendirin.

 3. Yüzey iyice silinir, inatçı lekelerde, topuk izlerinde veya yapışkan lekelerde temizleyici doğrudan püskürtülür ve silinir. 1 Lt Bona Care yaklaşık 80 m2 alanın temizliğini yapmaktadır.

 

        Dikkat:

 • Sadece cilalı ahşap yüzeylerin temizliği için kullanılır.

 • Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir.

 • Ağız teması veya yutulduğunda 1-2 bardak su içilmelidir.

 • Kullanım esnasında su ile karıştırılmasına gerek yoktur.

 

BONA CARE REFRESHER (BAKIM)  KULLANIM TALİMATI :

 

Bona Care Refresher  : Bir bakım cilasıdır, ahşapta oluşan çizilmeler, yıpranmalar ve görünümündeki matlığın giderilmesi için kullanılır. Yapılan bakım sonucunda ahşabın görüntüsünde belirgin bir tazelenme ve canlanma oluşur. Tüm cilalı ahşap yüzeylerde kullanılır. Bona Care Refresher ile yılda 4 kez yapılacak bakım sonucunda ahşabınızın ömrünü uzatacaktır.

 

Bona Care Refresher Kullanımı : (Profesyonellerce kullanılması önerilir.)

 

 1. Bona Care Temizlik bezi ve temizleyicisiyle yüzeyde bulunan kaba tozlardan ve lekelerden arındırılmalıdır.  Refresher kullanılmadan önce yüzeyin tamam kuru olmasına dikkat edilmelidir.

 2. Şişeyi açmadan önce iyice çalkalayın. Temizlik sopasının başına Bona Care Refresher aplikatörü (krem bez) takın. Bezi önceden hafif bir şekilde nemlendirin. Refresher’i 3-5 cm genişliğinde bir çizgi şeklinde yüzeye dökün, her seferinde en fazla 1,5 m2 ‘lik bir alana bakım yapılmalıdır.

 3. Bona Care Refresher ahşabın su yönüne doğru sürülmelidir. İlk kat uygulama yapıldıktan sonra ikinci kat istendiği takdirde 2 saat kuruması için beklenmelidir. Uygulamanın bitiminden 2 saat sonra üzerine basılabilir. Eşit bir görsellik elde etmek için ahşap yüzeyin tamamına uygulama yapılmalıdır.

 4. Bona Care Refresher’i ahşap yüzeye iyice yayın. Ahşap zeminin Refresher tarafından tamamen örtüldüğünden emin olun. 1 lt Refresher ortalama 70 m2 alanın bakımına yapmaya yeterli olacaktır. Mükemmel bir sonuç için yüzeyin tamamına eşit ve ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Zeminin kuruması sürecinde toza maruz kalmamasına dikkat edilmelidir.

 

     Dikkat:

 • Sadece cilalı ahşap yüzeylerin temizliği için kullanılır.

 • Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir.

 • Ağız teması veya yutulduğunda 1-2 bardak su içilmelidir.

 • Oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir.

 • Başka ürünlerle karıştırılmamalıdır.

 • Kullanım esnasında su ile karıştırılmamalıdır.

   

   

bottom of page